Gå til innhold
Norsk
  • Det finnes ingen forslag fordi søkefeltet er tomt.

Daglig Dialog - Kalender

Generelt om Kalender

Funksjonaliteten Kalender gjelder for både barnehage og SFO og ligger som et eget menypunkt i Daglig Dialog. Kalender styrker kommunikasjonen mellom ansatte og foresatte, og gjør det enklere å holde foresatte løpende oppdatert om hverdagen i barnehagen / SFO-enheten. Dersom kommunen ikke ønsker å ta funksjonaliteten i bruk, kan systemansvarlig kontakte IST kundesenter.

  • Velg om du ønsker å se dags-, ukes- eller månedsvisning til høyre over kalenderen.
  • Dele aktiviteter med foresatte: Aktiviteter som opprettes i Daglig Dialog vil som standard vises for foresatte i kalenderen i IST Home Skole/Barnehage.
  • Opprette interne personalaktiviteter: Når en aktivitet opprettes kan du velge å ikke publisere den for foresatte men kun vise den i den interne kalenderen i Daglig Dialog for aktuelle avdelinger.
  • Konfliktvarsel ved opprettelse og redigering av aktiviteter: Ved opprettelse eller redigering av kalenderaktiviteter varsler systemet automatisk dersom det er konflikt med stengte perioder eller stengte dager innenfor en midlertidig oppholdsplanperiode.
2729_1

 

Ny kalenderaktivitet

  1. Gå til menypunkt Kalender
  2. Klikk på Ny aktivitet
  3. Skiv inn en kort Tittel som vises i kalenderen og Home
  4. Skriv i feltet Beskrivelse for å gi mer informasjon om kalenderaktiviteten
  5. Kalenderaktiviteten vil automatisk bli delt med foresatte. Bruk skyveknappen hvis du vil den kun skal være intern for ansatte i Daglig Dialog
  6. Velg mottakere. Hvilken avdeling og hvilke barn kalenderaktiviteten gjelder
  7. Tidspunkt for kalenderaktiviteten. Marker enten for Heldag eller angi et datointervall med dato- og klokkeslett.
  8. Hvis aktiviteten skal gjentas fast, klikk på skyveknappen Er aktiviteten gjentakende. Da kan du velge daglig, ukentlig eller månedlig
  9. Husk å trykke på Lagre når all informasjon er lagt inn
2729_2

 

Konfliktvarsel ved opprettelse / redigering av stengt periode / midlertidig oppholdsplan

Ved opprettelse eller redigering av kalenderaktivitet varsler løsningen dersom det er konflikt med eksisterende kalenderhendelser ved stengte perioder / stengte dager innenfor en midlertidig oppholdsplan. Varslet vises med en annen farge, klikk på konfliktikonet og deretter pilen for å se ytterligere detaljer som tittel, dato, beskrivelse, avdelinger osv.

Det er mulig å lagre selv om det finnes konflikter. Du må aktivt bekrefte varselet i feltet Jeg forstår konfliktene og ønsker å fortsette før du kan trykke på Opprett for å lagre.

Overlappende kalenderaktiviteter kan redigeres eller slettes direkte fra dialogboksen ved å trykke på blyant- eller søppelbøtteikonet på detaljraden, inkludert valg av omfang for gjentakende hendelser. Husk å trykk på Opprett eller Oppdatere for å lagre endringen.

(per i dag er det ikke konfliktvarsling ved overlappende av rene kalenderaktiviteter)

1929_9

 

Endre kalenderaktivitet

  1. Gå til menypunkt Kalender
  2. Klikk på aktiviteten du skal endre
  3. Klikk på Rediger og gjør ønskede endringer
  4. Dersom aktiviteten du skal endre er gjentakende må du velge om endringen skal gjelde for:
    - Kun dagen/aktiviteten du trykket på
    - Denne og fremtidige aktiviteter
    - Alle aktiviteter i serien
  5. Klikk på Oppdatere

 

Slette kalenderaktivitet

  1. Gå til menypunkt Kalender
  2. Klikk på aktiviteten du skal fjerne
  3. Dersom aktiviteten du skal fjerne er gjentakende må du først velge om du skal slette:
    - Kun denne aktiviteten du trykket på
    - Denne og fremtidige aktiviteter
    - Alle aktiviteter i serien
  4. Klikk på Slette

 

Visning av Kalender i Home (app for foresatte)

Tydelig og informativ visning av kalenderaktiviteter i IST Home Skole/Barnehage der foresatte får en oversiktlig visning med tittel, dato og klokkeslett, og kan åpne aktiviteten for mer informasjon.

Foresatte har også tilgang til historikk. Tidligere kalenderaktiviteter forblir synlige i kalenderen til de eventuelt fjernes, slik at foresatte enkelt kan gå tilbake og se hva som har vært planlagt.

2729_3