Online
Ny moderne økonomiløsning til privatskolerne
Fra 1. januar 2027 ændrer vi måden, økonomi håndteres på i forbindelse med IST Elevadministration til privatskolerne. Vil du høre om processen og forbedringerne? Kom med på vores webinar.
Webinar
Økonomihåndteringen i IST Elevadministration til fri- og privatskoler vil fremover ske gennem vores nye samarbejde med e-conomic.
Med samarbejdet kombinerer vi e-conomics ekspertise inden for økonomi og regnskab med IST’s mangeårige skolefaglighed. IST håndterer fortsat Skolepenge og de skolespecifikke arbejdsgange, mens e-conomic leverer en moderne og løbende udviklet økonomiløsning.
Webinaret er for økonomiansvarlige og ledere på fri- og privatskoler. Webinaret henvender sig både til eksisterende og potentielle kunder.
Indhold
Vi fortæller, hvorfor ændringen sker, og præsenterer den nye sammenhæng mellem elevadministration og økonomi.
Vi sørger også for, at alle deltagere føler sig godt klædt på til overgangen til den nye økonomiløsning.
Til slut fortæller vi om tidsplanen.
Vi glæder os til at se dig!