Online

Ny moderne økonomiløsning til privatskolerne

Grundskole IST Elevadministration

Fra 1. januar 2027 ændrer vi måden, økonomi håndteres på i forbindelse med IST Elevadministration til privatskolerne. Vil du høre om processen og forbedringerne? Kom med på vores webinar.

Event info

Online
Se mulige datoer
Ny moderne økonomiløsning til privatskolerne

Webinar

Økonomihåndteringen i IST Elevadministration til fri- og privatskoler vil fremover ske gennem vores nye samarbejde med e-conomic.

Med samarbejdet kombinerer vi e-conomics ekspertise inden for økonomi og regnskab med IST’s mangeårige skolefaglighed. IST håndterer fortsat Skolepenge og de skolespecifikke arbejdsgange, mens e-conomic leverer en moderne og løbende udviklet økonomiløsning.

Webinaret er for økonomiansvarlige og ledere på fri- og privatskoler og er både for eksisterende og potentielle kunder.

Ny moderne økonomiløsning til privatskolerne

Indhold

Vi præsenterer den nye sammenhæng mellem elevadministration og økonomi og sørger for, at alle deltagere føler sig godt klædt på til overgangen til den nye økonomiløsning og er sat ind i tidsplanen.

På webinaret kan du også høre input fra e-conomic, som fortæller om løsningen, og fra Cecilie Vesti fra Kildegård Privatskole, som sætter fokus på den værdi, økonomiløsningen skaber for skolen set fra et brugerperspektiv.

Vi glæder os til at se dig!

image 1 (1)

Har du frågor eller funderingar?

Kontakta oss så berättar vi mer.